Co robić aby już dziś cieszyć się życiem i mieć widoki na życie wieczne?

502012121_univ_sqr_lgŻyjąc w świecie, w którym jest tyle zła i ciężko o bezinteresowność, pewnie ciężko będzie Wam w to uwierzyć, ale do napisania poniższych słów, pobudzała mnie szczera troska o Was i braterska miłość, przymioty których rozwijania w sobie w stosunku do naszych bliźnich, uczy nas Bóg poprzez Pismo Święte – Biblię.

Biblia uczy nas też, że Bóg „…jest cierpliwy względem nas, ponieważ nie pragnie aby ktokolwiek został zgładzony, ale pragnie, aby wszyscy doszli do skruchy.” (2 Piotra 3:9) Chciałby zatem, żebyśmy i my cieszyli się życiem wiecznym, w nowym świecie, bez bólu, cierpień, chorób i śmierci. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś co trzeba robić, aby tą wspaniałą nagrodę otrzymać? Jacy właściwie ludzie znajdą się w tym nowym, lepszym świecie?

Biblia udziela na te pytania odpowiedzi, w Psalmie 37:29 czytamy:

„Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze.”

Musimy zatem być ludźmi „prawymi”, jednak o przestrzeganie jakiego prawa chodzi? W księdze Jozuego 1:8 czytamy:

„Ta księga prawa niech się nie oddala od twoich ust i czytaj ją półgłosem dniem i nocą, byś dbał o postępowanie zgodne ze wszystkim, co jest w niej napisane; bo wtedy zapewnisz swej drodze powodzenie i wtedy będziesz działał mądrze.”

Wyraźnie widać zatem, że chodzi o prawo Boże zapisane w Biblii. Bóg zachęca nas tutaj abyśmy czytali je codziennie. Nic dziwnego, aby zawsze postępować zgodnie z danym prawem, trzeba je najpierw dobrze poznać. Jego codzienna analiza z pewnością w tym pomoże. Myślę że Bóg cieszyłby się, gdyby każdy z nas znajdował na to choć 15 minut dziennie. Jednak czy to wystarczy aby w Jego oczach być prawym i żyć wiecznie? List do Rzymian 2:13 mówi:

„Bo nie ci, którzy prawa słuchają, są prawi wobec Boga, lecz ci, którzy prawo wypełniają, zostaną uznani za prawych.”

Nie wystarczy zatem nawet codzienne czytanie tego prawa, trzeba jeszcze wprowadzać je w czyn, dostosowywać swoje życie do podanych w nim wzniosłych, Bożych mierników, a wtedy czeka nas wielka nagroda. W Psalmie 1:1-3 Bóg mówi do nas:

„Szczęśliwy jest człowiek, który nie chodzi za radą niegodziwców, ani nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada tam, gdzie siedzą szydercy. Ma natomiast upodobanie w prawie Jehowy i jego prawo czyta półgłosem dniem i nocą. I stanie się podobny do drzewa zasadzonego nad strumieniami wód, które wydaje owoc w swoim czasie i którego listowie nie usycha; a wszystko, co on uczyni, wypadnie pomyślnie.”

W myśl tych słów, jeśli będziemy stronić od zła, mieć upodobanie w prawie Bożym i je wypełniać, to będziemy zdrowi pod względem duchowym, znajdziemy powodzenie w życiu i prawdziwe szczęście. Patrząc na ciężkie życie większości osób, które podają się dziś za chrześcijan, możecie uznać, że te słowa to zwykła mrzonka. Zastanówcie się jednak proszę – Bóg mówi wyraźnie, że tylko ci, którzy prawa przestrzegają, będą uznani za prawych i tylko tacy mogą liczyć na błogosławieństwa i życie wieczne. Ile z osób podających się dziś za chrześcijan tych praw przestrzega? Ilu w ogóle to prawo zna? Ilu choć raz je przeczytało? Czy zatem Bóg może im błogosławić? Za co? Za lekceważenie Go?

Jednak każdy z nas ma szansę na dostąpienie tych wszystkich pięknych rzeczy. Jako Świadek Jehowy doświadczyłem tego osobiście, dlatego z troski o Was proszę: czytajcie Biblię każdego dnia, choć krótki jej fragment i starajcie się z całych sił zawarte w niej zasady wprowadzać w czyn, a sami przekonacie się, że znajdziecie prawdziwe szczęście i wspaniałą nadzieję na dużo lepszą przyszłość. Jak będzie ona wyglądać? Księga Objawienia 21:4,5 mówi o Bogu:

“I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”. Zasiadający na tronie rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.

Proszę Was – spróbujcie się tam znaleźć…

About these ads

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s